Collection: Products
-
Pomegranate Extract Hand Cream - ORGANIC
Regular price €8,91 EURRegular priceUnit price €178,20/L€9,90 EURSale price €8,91 EURSale -
CRÈME RICHE DÉSALTÉRANTE : PEAUX SÈCHES Hydratante - Anti-pollution
Regular price €34,00 EURRegular priceSale price €34,00 EURSold out -
Crème solaire SPF30 minérale solide à l'huile de moringa
Regular price €17,34 EURRegular price€28,90 EURSale price €17,34 EURSale -
Crème solaire SPF30 minérale solide à l'huile de moringa - Lait de Coco & Vanille
Regular price €17,34 EURRegular price€28,90 EURSale price €17,34 EURSale -
Crème solaire SPF50 minérale solide à l'huile de karanja - VERSION 2
Regular price €32,90 EURRegular priceSale price €32,90 EURSold out -
Crème solaire SPF50 minérale solide à l'huile de karanja Monoï
Regular price €23,03 EURRegular price€32,90 EURSale price €23,03 EURSold out -
Crème solide au beurre de Karité - Macérât de Plantain & Poudre de Jujubier - 50 g (1 en stock)
Regular price €8,94 EURRegular priceUnit price €178,80/kg€14,90 EURSale price €8,94 EURSale -
Crème solide enrichie en huile de noisette et la poudre de Manjistha - 50 g (1 en stock)
Regular price €8,94 EURRegular priceUnit price €178,80/kg€14,90 EURSale price €8,94 EURSold out -
Rosehip face cream
Regular price €24,00 EURRegular priceUnit price €480,00/LSale price €24,00 EUR -
Cresson des fontaines - Extrait de Plante fraîche Bio (Nasturtium officinale) - 50 ml
Regular price €11,95 EURRegular priceUnit price €239,00/LSale price €11,95 EUR -
Cristal de sel de l'Ile de Ré 80 g
Regular price €4,00 EURRegular priceUnit price €50,00/kgSale price €4,00 EUR -
Cristaux Huile Essentielle - BERGAMOTE - 10 g
Regular price €4,17 EURRegular priceUnit price €417,00/kg€4,90 EURSale price €4,17 EURSale -
Cristaux Huile Essentielle - MELANGE THAI - 10 g
Regular price €4,17 EURRegular priceUnit price €417,00/kg€4,90 EURSale price €4,17 EURSold out -
Cristaux Huile Essentielle - AIL & FINES HERBES - 10 g
Regular price €4,90 EURRegular priceUnit price €490,00/kg€4,90 EURSale price €4,90 EURSold out -
Cristaux Huile Essentielle - ANETH - 10 g
Regular price €4,90 EURRegular priceUnit price €490,00/kg€4,90 EURSale price €4,90 EURSold out -
Cristaux Huile Essentielle - BASILIC - 10 g
Regular price €4,17 EURRegular priceUnit price €417,00/kg€4,90 EURSale price €4,17 EURSale -
Cristaux Huile Essentielle - CARDAMOME - 10 g
Regular price €4,90 EURRegular priceUnit price €490,00/kg€4,90 EURSale price €4,90 EURSold out -
Cristaux Huile Essentielle - CITRON - 10 g
Regular price €4,90 EURRegular priceUnit price €490,00/kgSale price €4,90 EURSold out -
Cristaux Huile Essentielle - CITRON VERT - 10 g
Regular price €4,17 EURRegular priceUnit price €417,00/kg€4,90 EURSale price €4,17 EURSale -
Cristaux Huile Essentielle - CITRONNELLE - 10 g
Regular price €4,17 EURRegular priceUnit price €417,00/kg€4,90 EURSale price €4,17 EURSale











