Collection: Products
-
Ground ginger 30 g
Regular price €2,41 EURRegular priceUnit price €80,33/kgSale price €2,41 EUR -
Ginkgo - Extrait de Plante fraîche Bio (Ginkgo biloba) - 50 ml
Regular price €11,95 EURRegular priceUnit price €239,00/LSale price €11,95 EUR -
Ginkgo 50 ml (Ginkgo biloba)
Regular price €18,00 EURRegular priceUnit price €360,00/LSale price €18,00 EUR -
GOLDEN LATTE Curcuma Vanille - 60 g
Regular price €4,17 EURRegular priceUnit price €69,50/kg€4,90 EURSale price €4,17 EURSale -
GOLDEN LATTE Vanille - 170 g
Regular price €8,42 EURRegular priceUnit price €49,53/kg€9,90 EURSale price €8,42 EURSale -
Gommage Fondant Visage à la Fleur de Sel - Adoucissant & Purifiant - 50 ml
Regular price €19,00 EURRegular priceUnit price €380,00/L€19,00 EURSale price €19,00 EURSold out -
Honey Grain Scrub
Regular price €19,20 EURRegular priceUnit price €128,00/LSale price €19,20 EUR -
GOMMAGE MINERALISANT : Au Sel & Argile & Algue - 175 ml
Regular price €20,00 EURRegular priceUnit price €114,29/LSale price €20,00 EURSold out -
Pyrenees Extra Strong Erasers
Regular price €7,00 EURRegular priceUnit price €233,33/kgSale price €7,00 EUR -
Pyrenees Strong Erasers
Regular price €6,30 EURRegular priceUnit price €210,00/kgSale price €6,30 EUR -
Gorse - Ajonc n°13 - Fleurs Dr Bach Bio 15 ml
Regular price €9,00 EURRegular priceUnit price €600,00/LSale price €9,00 EUR -
Sold outBamboo infuser bottle
Regular price €18,90 EURRegular priceSale price €18,90 EURSold out -
Grand plantain - Extrait de Plante fraîche Bio (Plantago major) - 50 ml
Regular price €11,95 EURRegular priceUnit price €239,00/L€11,95 EURSale price €11,95 EUR -
Grande absinthe - Extrait de Plante fraîche Bio (Artemisia absinthum) - 50 ml
Regular price €11,95 EURRegular priceUnit price €239,00/LSale price €11,95 EUR -
Grande berce - Extrait de Plante fraîche Bio (Heracleum sphondylium) - 50 ml
Regular price €11,95 EURRegular priceUnit price €239,00/LSale price €11,95 EUR -
Grande camomille - Extrait de Plante fraîche Bio (Tanacetum parthenium) - 50 ml
Regular price €11,95 EURRegular priceUnit price €239,00/LSale price €11,95 EUR -
Grande sanguisorbe - Extrait de Plante fraîche Bio (Sanguisorba officinalis) - 50 ml
Regular price €11,95 EURRegular priceUnit price €239,00/LSale price €11,95 EUR -
Grillades de Légumes - 20 g
Regular price €4,90 EURRegular priceUnit price €245,00/kgSale price €4,90 EUR -
Grillades de Poissons - 25 g
Regular price €4,90 EURRegular priceUnit price €196,00/kgSale price €4,90 EUR -
Sold outGrillades de Viandes - 75 g
Regular price €4,30 EURRegular priceUnit price €57,33/kgSale price €4,30 EURSold out










