Collection: Products
-
KINAKO roasted soy powder - ORGANIC
Regular price €4,90 EURRegular priceUnit price €24,50/kgSale price €4,90 EUR -
MATCHA green tea powder
Regular price €10,90 EURRegular priceUnit price €218,00/kgSale price €10,90 EUR -
Poudre Lave-Vaisselle Naturelle au Sel de Camargue 1,5 KG soit 60 lavages
Regular price €16,90 EURRegular priceUnit price €11,27/kg€16,90 EURSale price €16,90 EURSold out -
Pousse de salicorne bio au naturel 120 g
Regular price €7,00 EURRegular priceUnit price €58,33/kgSale price €7,00 EUR -
Pousse de salicorne bio au vinaigre 130 g
Regular price €6,50 EURRegular priceUnit price €50,00/kgSale price €6,50 EUR -
Prêle d'hiver - Extrait de Plante fraîche Bio (Equisetum hyemale) - 50 ml
Regular price €11,95 EURRegular priceUnit price €239,00/L€11,95 EURSale price €11,95 EUR -
Prêle des champs - Extrait de Plante fraîche Bio (Equisetum arvense) - 50 ml
Regular price €10,16 EURRegular priceUnit price €203,20/L€11,95 EURSale price €10,16 EURSale -
Dynamized Preparation 4 Forces of the Hive - Vitality and Tonus
Regular price €19,91 EURRegular priceUnit price €199,10/LSale price €19,91 EUR -
Dynamized Organic French Royal Jelly Preparation
Regular price €24,42 EURRegular priceUnit price €244,20/LSale price €24,42 EUR -
Dynamized Propolis & Oregano Preparation - Improves Immunity
Regular price €18,60 EURRegular priceUnit price €186,00/LSale price €18,60 EUR -
Dynamized Preparation Propolis & Rosemary - Hepatic Drainage
Regular price €17,98 EURRegular priceUnit price €179,80/LSale price €17,98 EUR -
Energized Preparation Optimal Relaxation
Regular price €21,22 EURRegular priceUnit price €212,20/LSale price €21,22 EUR -
Primevère officinale - Extrait de Plante fraîche Bio (Primula officinalis) - 50 ml
Regular price €11,95 EURRegular priceUnit price €239,00/LSale price €11,95 EUR -
Propolis from our terroirs: Spray with Black Propolis
Regular price €13,98 EURRegular priceUnit price €932,00/LSale price €13,98 EUR -
Propolis from our regions: Nasal spray from the Pyrenees - ALCOHOL FREE
Regular price €8,98 EURRegular priceUnit price €598,67/LSale price €8,98 EUR -
Propolis from our regions: EMERGENCY Nomad Spray
Regular price €11,98 EURRegular priceUnit price €798,67/LSale price €11,98 EUR -
Prostalys - Complexe de Plantes et de Bourgeons frais - 50 ml
Regular price €23,00 EURRegular priceUnit price €460,00/LSale price €23,00 EUR -
Protéines végétales à l’ashwagandha et au cacao - RELAX
Regular price From €15,99 EURRegular priceUnit price €79,95/kgSale price From €15,99 EUR -
Protéines Végétales Et Collagène Marin - 200 g
Regular price €15,99 EURRegular priceUnit price €79,95/kgSale price €15,99 EUR -
Prunellier - Extrait de Plante fraîche Bio (Prunus spinosa) - 50 ml
Regular price €11,95 EURRegular priceUnit price €239,00/LSale price €11,95 EUR






