Collection: Products
-
Savon au Lait d'Ânesse : Argan - Miel - Fleur d'Oranger - 100 g
Regular price €6,20 EURRegular priceUnit price €62,00/kgSale price €6,20 EUR -
Savon au Lait d'Ânesse - Argile Verte & Petit Grain - 100 g
Regular price €6,20 EURRegular priceUnit price €62,00/kgSale price €6,20 EUR -
Savon au Lait d'Ânesse - Avoine & Exfoliant - 100 g
Regular price €6,20 EURRegular priceSale price €6,20 EUR -
Savon au Lait d'Ânesse - Coquelicot - 100 g
Regular price €6,20 EURRegular priceUnit price €62,00/kgSale price €6,20 EUR -
Savon au Lait d'Ânesse - Grenade - 100 g
Regular price €6,20 EURRegular priceUnit price €62,00/kgSale price €6,20 EUR -
Savon au Lait d'Ânesse - Immortelle (Hélichryse) - 100 g
Regular price €6,20 EURRegular priceUnit price €62,00/kgSale price €6,20 EUR -
Savon au Lait d'Ânesse - Lavande & Epeautre - 100 g
Regular price €6,20 EURRegular priceUnit price €62,00/kgSale price €6,20 EUR -
Savon au Lait d'Ânesse - Rose Musquée - 100 g
Regular price €6,20 EURRegular priceUnit price €62,00/kg€6,20 EURSale price €6,20 EUR -
Savon au lait d'ânesse - Thé Vert & Aloé Véra - 100 g
Regular price €4,96 EURRegular price€6,20 EURSale price €4,96 EURSale -
Savon au Lait d'Ânesse - Verveine & Karité - 100 g
Regular price €6,20 EURRegular priceUnit price €62,00/kg€0,00 EURSale price €6,20 EUR -
Savon de Marseille Vert à l'Huile d'Olive 600 G
Regular price €5,40 EURRegular priceUnit price €9,00/kgSale price €5,40 EUR -
Savon Dermo Soin Peaux Stressées - 100 g
Regular price €8,00 EURRegular priceUnit price €80,00/kgSale price €8,00 EUR -
Savon Lait de chèvre - Le Naturel - 100 g
Regular price €6,20 EURRegular priceUnit price €62,00/kgSale price €6,20 EUR -
Ballot Flurin Black Propolis Soap
Regular price €7,77 EURRegular priceUnit price €77,70/kgSale price €7,77 EUR -
Savon vaisselle solide à l'huile de Coco - 150 g ( 3 en stock)
Regular price €4,14 EURRegular priceUnit price €27,60/kg€6,90 EURSale price €4,14 EURSale -
Ayurvedic treatments from India - Soap
Regular price €6,80 EURRegular priceUnit price €68,00/kg€6,80 EURSale price €6,80 EUR -
Scleranthus - Scléranthe n°28 - Fleurs Dr Bach Bio 15 ml
Regular price €9,00 EURRegular priceUnit price €600,00/LSale price €9,00 EUR -
Seigle 50 ml (Secale cereale)
Regular price €18,00 EURRegular priceUnit price €360,00/LSale price €18,00 EUR -
Sel Aromatique - 100 g
Regular price €3,25 EURRegular priceUnit price €32,50/kgSale price €3,25 EUR -
Sel marin de l'ile de Ré 400 g
Regular price €3,50 EURRegular priceUnit price €8,75/kgSale price €3,50 EUR














