Collection: Le coin VEGAN
-
Konjac spaghetti and rice
Regular price €3,99 EURRegular priceUnit price €26,60/kgSale price €3,99 EUR -
BLACK GARLIC - Peeled cloves
Regular price €12,60 EURRegular priceUnit price €180,00/kgSale price €12,60 EUR -
LE PROVENÇAL : Armagnac Citron Romarin (édition limitée) - 70 cl
Regular price €29,25 EURRegular priceUnit price €41,79/L€39,00 EURSale price €29,25 EURSale -
Rhum Orange & Cannelle - 70 cl
Regular price €32,00 EURRegular priceUnit price €45,71/L€35,00 EURSale price €32,00 EURSale -
Rhum Framboise & Cacao - 70 cl
Regular price €32,00 EURRegular priceUnit price €45,71/L€35,00 EURSale price €32,00 EURSale -
SaleRhum Passion - 70 cl
Regular price €32,00 EURRegular priceUnit price €45,71/L€35,00 EURSale price €32,00 EURSale -
Rhum Citron vert & gingembre - 70 cl
Regular price €32,00 EURRegular priceUnit price €45,71/L€35,00 EURSale price €32,00 EURSale -
Rhum Ananas & Vanille - 70 cl
Regular price €26,25 EURRegular priceUnit price €37,50/L€35,00 EURSale price €26,25 EURSale -
Sel marin de l'ile de Ré 400 g
Regular price €3,50 EURRegular priceUnit price €8,75/kgSale price €3,50 EUR -
Fleur de sel de l'Ile de Ré 85 g
Regular price €3,70 EURRegular priceUnit price €43,53/kgSale price €3,70 EUR -
Dentelle de sel de l'Ile de Ré 90 g
Regular price €4,40 EURRegular priceUnit price €48,89/kgSale price €4,40 EUR -
Laitue de mer bio en paillettes 15 g
Regular price €5,25 EURRegular priceUnit price €350,00/kgSale price €5,25 EUR -
Pickles du marais 310 g
Regular price €9,90 EURRegular priceUnit price €31,94/kg€9,90 EURSale price €9,90 EUR -
Maceron bio torréfié 50 g
Regular price €5,80 EURRegular priceUnit price €116,00/kgSale price €5,80 EUR -
Velouté de Salicorne 750 g
Regular price €7,20 EURRegular priceUnit price €9,60/kgSale price €7,20 EUR -
Pousse de salicorne bio au vinaigre 130 g
Regular price €6,50 EURRegular priceUnit price €50,00/kgSale price €6,50 EUR